Ceny wymiany opon w Poznaniu i Warszawie

Ile kosztuje wymiana opon w aucie na terenie Warszawy i Poznania? Czy ceny są podobne, czy też znacznie różnią się w zależności od zakładu wulkanizacji? Jaki jest koszt za przechowywanie opon przez sezon? Tego typu informacje sprawdzili specjaliści z systemu Yanosik i zrobili zestawienie, które w prosty sposób obrazuje sytuację cenową, z którą muszą zmierzyć się zmotoryzowani warszawiacy i poznaniacy.

Sezon na wymianę opon z letnich na zimowe trwa w najlepsze. Osoby, które jeszcze nie zmierzyły się z tym zadaniem mogą sprawdzić na jakim poziomie kształtuje się oferta cenowa warsztatów oferujących usługi wulkanizacyjne.

– Na podstawie danych pozyskanych z 50 zakładów wulkanizacyjnych w Warszawie i Poznaniu sporządziliśmy zestawienie cenowe za sezonową wymianę opon w aucie. Wyniki pokazują ciekawe tendencje i rozpiętości, które sięgają nawet 130 zł za tego typu usługę dla Warszawy, 90 zł dla Poznania. Warto zatem przyjrzeć się cenom zanim z marszu wstąpimy do pierwszego lepszego zakładu – komentuje Julia Rachwalska, Yanosik.

Aby wyniki były porównywalne i miarodajne przyjęty został najpopularniejszy rozmiar opon: 15 cali. Ceny zawierają wymianę ogumienia na felgach aluminiowych.

60 zł lub 150 zł za wymianę opon w mieście

Biorąc pod uwagę powyższe parametry najpopularniejszy zarówno w Poznaniu, jak i Warszawie jest przedział cenowy 100-109 zł. Dla obu miast popularna jest także cena 120-129 zł. W zestawieniu znajdują się natomiast takie perełki jak: 60 zł za wymianę opon, co daje najniższą cenę na terenie Warszawy i Poznania czy też 150 zł – najdrożej w obu miastach. Różnica zatem wynosi niemal 90 zł za wykonanie takiej samej usługi. 


Przechowywanie opon w Warszawie


Na terenie Warszawy jeszcze większe rozbieżności można odnotować w cenach dotyczących przechowywania opon w zakładzie wulkanizacyjnym. Najtaniej 50 zł za sezon oferuje zaledwie 6 proc. zakładów. Za taką samą usługę w innym miejscu kierowcy mogą także zapłacić 180 zł za sezon. Różnica wynosi więc 130 zł. Najpopularniejszą ceną jest natomiast 100-109 zł – 24 proc. serwisów, a także 120-129 zł za przechowywanie opon przez sezon – 22 proc.